Mercedes G500 4×42 Luksus na bezdrożach

 

 

Pisząc o takim samochodzie, chciałbym zachować zasady i wymogi dotyczące pisania prac rocznych na studiach. A dlaczego? Dlatego, że wykonanie oraz ogólny efekt tego samochodu jest tak perfekcyjny, że byle jakie zastosowanie projektowania tekstu nie wchodzi tutaj w grę. Tekst musi być tak samo spójny i łatwo czytelny, jak elementy wykonania wnętrza jak i elementy zewnętrzne Mercedesa klasy G.

 

Wygląd zewnętrzny

Inżynierowie Mercedesa pokazali tutaj na co ich stać. Dobranie kolorystyczne, czy też dobór rodzaju materiałów robi wrażenie, jakby Mercedes został zaprojektowany pod czyjeś prywatne zlecenie. Zlecenie osoby, która ma świetny gust jeżeli chodzi o połączenie elementów przekazujących nam luksus, jak i sportowy charakter tego samochodu.

Przechadzając się wokół tego samochodu nawet na zewnątrz można ujrzeć wstawki z włókna węglowego, które znajdują się na nadkolach. Nadkola to dość nietypowe miejsce jak na użycie włókna węglowego w takim samochodzie.

 Idąc dalej można zauważyć gabaryty tego Mercedesa, które śmiało wybijają go na wyżyny, jeżeli chodzi nam o rozmiary aut sportowo-terenowych. Prześwit tej bestii to aż 44 cm! Daje nam to łącznie 100 cm brodzenia – to ogromne liczby, jak na samochód, którym można wybrać się na niedzielną przejażdżkę po bezdrożach, a także można zawieźć parę młodą do ślubu uwzględniając luksus, który wręcz wylewa się nam przed oblicze.

Kolejnym aspektem, który od razu rzuca się w oczy, to ogromne 22-calowe koła o parametrach 325/55 R 22 .

dsc01983dsc01984

Posiadając tak ogromne koła możemy być w 100% pewni, że nasz samochód będzie się dosłownie wgryzał w asfalt, czy też nawierzchnie szutrowe i tym podobne. W końcu ktoś projektując takowe koła musiał wiedzieć co robi, by w przyszłości mogły one utrzymać tego 3 tonowego kolosa przy ziemi. Samochód ten daje nam maksymalne bezpieczeństwo, ogromne koła z równie ogromnymi tarczami hamulcowymi zapewniają nam świetną reakcję oraz jak najbardziej pozytywne skutki naciśnięcia pedału hamulca.

Osiągi

Ogromne koła swoją drogą, ale same końcówki układu wydechowego robią ogromne wrażenie. Po dwóch stronach wieńczą dzieło po dwie „rury” wydechowe na stronę dające wrażenie jakoby opisywany samochód nie miał innego przeznaczenia niż tor wyścigowy.

W końcu gdzieś te spaliny muszą uciekać!

Silnik tego potwora to 4 litrowa jednostka V8 o mocy aż 422 koni mechanicznych. Mocy jest tak wiele, że nawet taki samochód, jak Mercedes G500 o wadze 3 ton potrafi zebrać się do setki w nieco ponad 7 sekund! Są to osiągi, którymi mogą się chwalić samochody typowo sportowe, a tutaj auto wielkości „Kościoła Mariackiego” dorównuje swoim mniejszym rywalom.

Większość ludzi zapewne stwierdzi na wstępie, że jest to jednostka paliwożerna – może i tak, ale w Niemczech zatroszczyli się nie tylko o ogromne osiągi, ale także o środowisko. Mianowicie samochód ten plasuje się w rankingu klasy emisji spalin Euro 6. Dla tych którzy nie wiedzą, co to znaczy mogę powiedzieć, że autobusy MPK w Krakowie są równie „Eco” jak nasza 4  litrowa maszyna.

Wykonanie wnętrza

 

Wsiadając do środka możemy od razu zauważyć, jak Mercedes chce nam na każdym kroku przekazać, że mamy do czynienia z maszyną stworzoną również do jazdy w terenie. Wszechobecne plakietki 4×42 oraz solidny uchwyt zamontowany naprzeciw pasażera ukazują nam powagę sytuacji.

Tutaj też spotkamy się z mnogością zastosowania metalu, czy też włókna węglowego. Daje nam to poczucie luksusu na najwyższym poziomie. Współpracuje to doskonale z zastosowanymi nowinkami technologicznymi wewnątrz samochodu. Wiele małych, lecz świetnie wyglądających przełączników, czy też pięknie wykonane wskaźniki oraz zegary, wywołują uśmiech na twarzy osoby, która tylko po raz pierwszy zasiada za kółkiem tego cuda niemieckiej techniki.

dsc02017dsc02001dsc02002dsc02000dsc01999

Jeżeli chodzi o wygodę korzystania z tego modelu, jak najbardziej możemy być pewni, że jazda tym autem będzie wygodą na najwyższym poziomie. Siedzenia idealnie odzwierciedlają luksus i wygodę. Idealnie wykonane fotele z przodu, jak i kanapa z tyłu, tworzą jedną piękną całość. Skóra i materiały zawarte w fakturze siedzeń są wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły. Gdyby bliżej przyjrzeć się przeszyciom wykonanym nie tylko na siedzeniach, ale także na desce rozdzielczej, gdzie nie brakuje skóry i tworzyw sztucznych, można zauważyć, jak Mercedes klasy G kontynuuje dzieło rodziny Mercedesów.

Model, który właśnie opisuję robi piorunujące wrażenie zewnętrzne, jak i wewnętrzne, co daje połączenie, jakiego poszukuje wielu ludzi chcących mieć samochód luksusowy, a zarazem wielozadaniowy. Takim Mercedesem nie strach wjechać w głębszą wodę, czy też poruszać się po dość niepewnym terenie. Także nasze piękne polskie drogi to „pikuś” dla naszego Mercedesa G500.

Siedząc już za kierownicą G500 jesteśmy ponad wszystkimi, dosłownie! Wrażenie, jakie daje widok zza kierownicy może zaprzeć dech w piersiach. Wszystkie kompakty będą się po cichu przeciskały gdzieś pod nami, gdy my spokojnie będziemy przemierzać miejskie ulice.

Podsumowanie

Mercedes G500 4×42 to spełnienie marzeń i kontynuacja dla osób kochających sportowe, a zarazem terenowe odsłony Mercedesa. Samochód kłujący swoim agresywnym wyglądem oraz ogromnymi gabarytami od razu wzbudza respekt wobec posiadacza takowego modelu. Jest to model nadający się na wszelakie nawierzchnie. Na asfalcie pokażemy nim klasę oraz luksus, zaś w terenie pokażemy, jak można taki luksus i wyrafinowanie przelać na ostrą jazdę bez granic. Auto piękne i charyzmatyczne, pokazują również nam jak twórcy Mercedesa starają się trzymać w swoich rękach i kontynuować dzieło, jakim były legendy Mercedesa segmentu G.

Na sam koniec chciałbym bardzo serdecznie podziękować obsłudze salonu Sobiesław Zasada Automotive za ponowną chęć współpracy oraz udostępnienie mi wyżej zrecenzowanego modelu na rzecz zapoznania się z nim.

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s